We verdienen een commissie voor producten die zijn gekocht via enkele links in dit artikel.
Een enorm Frans kasteel in het hart van een beroemde wijnstreek wordt geveild, met bieden vanaf slechts één euro.
Chateau de Blancafort werd gebouwd in 1453, met torentjes in Romaanse stijl en een Franse barokke façade die 200 jaar later, in de 17e Eeuw.
Extreme Makeover: Cementfabriek omgebouwd tot modern sprookjeskasteel
Het kasteel is een ongelooflijke 2100 vierkante meter. Het ligt rond een grote binnenplaats, met zes slaapkamers en talrijke ontvangstruimten, evenals een gastenverblijf en verschillende andere bijgebouwen.
Het interieur is versierd in 17e Eeuwen Louis XIII-stijl, met donkere walnoten kasten en gestoffeerde stoelen. Voor liefhebbers van deze stijl kunnen de meubels en wandtapijten apart worden gekocht.
Misschien wel het meest opvallende kenmerk van deze 15e Eeuws kasteel is dat het in onberispelijke staat is. Volgens William Mcintosh, Europees project sales manager voor Concierge Auctions, voelt het kasteel echt leefbaar aan.
In tegenstelling tot veel historische gebouwen die te koop of te veilen komen, heeft het geen uitgebreide modernisering nodig, aangezien de huidige eigenaren daar al voor hebben gezorgd.
Meer zoals dit: Chateau chic - stap binnen in dit prachtige pand in Frankrijk
Een ander belangrijk kenmerk van het kasteel zijn de wijnkelders, zeer geschikt en noodzakelijk voor een huis in de Loire-vallei, op slechts dertig minuten van de beroemde wijngaarden van Sancerre.
Het wordt omgeven door 42 hectare uitgestrekte Franse platteland, met perfect onderhouden tuinen en een groot buitenzwembad in de directe omgeving.
Lees verder: Zo voeg je een beetje Oorlog en Vrede toe aan je interieur
Video van de week
Het nabijgelegen dorp Blancafort is ook doordrenkt van 15e Eeuwenoude geschiedenis, en ziet er net zo uit als het pittoreske dorpje uit Belle en het Beest!
De veiling vindt plaats op 19 oktobere door Conciërgeveilingen. Het kasteel stond eerder op de lijst voor € 4,95 miljoen, maar met bieden vanaf € 1 zou het jouw beurt kunnen zijn om als een koning te leven.
Afbeeldingscredits: conciërgeveilingen