Najbolj priljubljena čebulica za pomlad 2018 je ...

instagram viewer
 • Za izdelke, kupljene na nekaterih povezavah v tem članku, zaslužimo provizijo.

 • Zgrabi svojo lopatico, ta vikend naj bi bil najbolj priljubljen pri sajenju čebulic v pripravah na čudovito cvetenje to pomlad, toda katera je najljubša roža narodov ???

  Ta petek, 22. september, je uradno začetek jeseni, kar pomeni, da je zdaj čas, ki ga imamo radi zeleni prsti stopite dol in se umažite, kopajte po naših vrtovih za mesto zasaditve čebulic v pripravah na čudovite gredice prihajajo pomlad.

  Zasluge za sliko: Vrtni centri Wyevale

  Kaj morate še narediti ta mesec na vrtu? Dela na vrtu septembra

  Po podatkih vrtnih centrov Wyevale nas bo to kar precej. Napovedujejo, da bo ta konec tedna najbolj priljubljen pri prodaji žarnic. Pričakuje se, da bo več kot četrt milijona kupcev v času prodaje prišlo v trgovine konec tedna (23. in 24. september 2017), v vrtnih centrih pa naj bi prodali okoli 2000 paketov čebulic ura!

  Najbolj priljubljena žarnica za pomlad 2018 je lepa Narcis Tete tete, miniaturna narcisa, ki je bila Britancem v zadnjih dveh letih trdno priljubljena. Strokovnjaki vrtnih centrov Wyevale napovedujejo tudi, da se bodo letos verjetno pojavile rdeče, vijolične in roza čebulice tulipanov, skupaj s temno modrimi hijacintami.

  Zasluga slike: Flickr/ Scott Akerman

  Patrick Wall, vodja kategorij v vrtnih centrih Wyevale, pravi: „Prihajajoči tedni so za nas, ki želimo, da bi bili naši vrtovi spomladi spektakularni - zdaj je idealen čas za načrtovanje in nakup narodnih čebulic posajeno. '

  Naj bodo vaša gospodarska poslopja organizirana: Ideje za shranjevanje vrtnega orodja za organizacijo vaše lope

  Če torej vikend preživljate na nasadu rastlin, so nam vrtni centri Wyevale dali 5 strokovnih nasvetov, ki vam bodo pomagali, da kar najbolje izkoristite gredice za pomlad:

  1. Preglejte mesto

  Priljubljene sorte čebulic, kot so narcise in tulipani, za rast potrebujejo sončna in suha mesta, zato se raje posadite na območjih z veliko sonca. Čeprav se to morda zdi očitno, je težko najti popolno območje. Izogibajte se območjem, za katera veste, da so v hladnejših mesecih zelo mokri, in raje izberite zaščitena območja, ki bodo lahko absorbirala majhno količino zimskega sonca.

  2. Pripravite zemljo

  Ne glede na to, ali sadite neposredno ali v lonec, je prvi korak, da tla vedno pripravite na največjo rast. Ko sadite v gredice, v zemljo vmešajte kompost, da čebulice dobijo bogata hranila, da začnejo cveteti.

  Pojdi zeleno: Kako narediti kompost - brezplačno nahranite svoj vrt

  3. Kopaj globoko

  Globoko kopanje je ključ do najboljšega izkoriščanja žarnic. Zagotovite, da je globina luknje vedno dvakratna ali celo trojna velikost dejanske žarnice in vsaj širina žarnice drug od drugega - čebulice potrebujejo prostor, da uspevajo! Čebulice posadite s poganjkom navzgor, če pa niste prepričani, s katere strani je poganjk, posadite na njihovo stran in poganjki bodo sčasoma našli pot do površine.

  4. Ločnica

  Zasluga slike: Flickr / Leimenide

  Tudi če nimate velikega zunanjega prostora, lahko še vedno postanete strokovnjak za čebulice - sajenje v lončke je naraščajoč trend! Večino čebulnic lahko gojimo v posodah, večje cvetje, kot so narcise, pa uspeva zlasti v manjšem okolju. Izberite lonce, ki imajo drenažne luknje in so dovolj globoki za čebulice in nekaj centimetrov zemlje. Vedno se prepričajte, da se držite podobne globine luknje kot gredice in posadite vsaj eno širino čebulice narazen.

  5. Uredite, uredite, uredite!

  Video tedna

  Odvisno od izbranih čebulic, rože, kot so tulipani, vedno ustvarijo boljšo tvorbo, če jih posadimo v veliko skupino. Ni se vam treba držati ene barve; eksperimentirajte z različnimi odtenki in vrstami v svoji postelji ali loncu, da ustvarite zanimiv prikaz - vaša nagrada za vse vaše trdo delo, ko na koncu zacvetijo!

  Če potrebujete več nasvetov ali navdiha pri sajenju čebulnic, obiščite vrtne centre Wyevale Pesto žarnice.

  Kaj torej čakaš? Ali boste izbrali priljubljene Tete a Tete, grozdne hijacinte ali tulipane - oh, izbira je neskončna!

  Strokovnjakinja za notranjo opremo Sophie Robinson razkriva cenovno ugodno majhno dnevno sobo

  Strokovnjakinja za notranjo opremo Sophie Robinson razkriva cenovno ugodno majhno dnevno sobo

  Za izdelke, kupljene prek nekaterih povezav v tem članku, zaslužimo provizijo. Sophie Robinson j...

  read more
  Kako dobiti brezplačne vstopnice za letošnji Ideal Home Show

  Kako dobiti brezplačne vstopnice za letošnji Ideal Home Show

  Za izdelke, kupljene prek nekaterih povezav v tem članku, zaslužimo provizijo. Oddaja Ideal Home...

  read more
  London je glede na študijo najmanj zaželeno mesto v Združenem kraljestvu za življenje

  London je glede na študijo najmanj zaželeno mesto v Združenem kraljestvu za življenje

  Za izdelke, kupljene prek nekaterih povezav v tem članku, zaslužimo provizijo. Nedavna študija j...

  read more